Nyheder
Nye boliger på vej på
Birkelunden i Ejby
Sidst på året 2022 vil der stå 2 nye boliger klar til udlejning. Vi bygger en på 86 m2 og en på 95 m2. Begge boligtyper indrettes med køkken / stue, 2 værelser, bad og bryggers. Derudover nem og overkommelig have og eget redskabsrum. Boligen har en privat carport, hvor der er forberedt stik til El-bil.
Området er placeret i et roligt boligkvarter, som ligger tæt på Ejbys togstation, aktivitets- og indkøbsmuligheder. Ejby har et aktivt lokalsamfund med mange ildsjæle.
Byen ligger tæt på motorvejen, så man nemt kan komme til Odense og Jylland.
Plantegningen ved siden af viser boligernes indretning og beliggenhed i forhold til hinanden.
Billeder her i siden er alle sammen fra vores udlejningsboliger på Mejerivænget i Ørbæk.
Udlejningsboligerne på Hvedevænget har samme materialevalg som på billederne, det afviger lidt med indretningen, men her kan man bruge den ovenstående plantegning. Lyset spiller en stor rolle med hensyn til materialevalg og indretning af boligerne.
Dette får stor betydning for lejernes personlige smag i indretningen. I entre, bryggers, bad og køkken er der klinker. I soveværelse, værelse og stuen er der Pergo-gulv.
Kigger man på billedet af køkkenet er der kontrast mellem bordplader, skabe og skuffer, hvilket giver et moderne look.